Jak se stát klientem

S účinností zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách poskytujeme dle § 50 zmíněného zákona sociální službu Domov se zvláštním režimem osobám s Alzheimerovou chorobou. Službu Domov se zvláštním režimem provozujeme v letošním roce s  kapacitou dvě místa v jednom dvoulůžkovém pokoji. Aktuálně je tento pokoj obsazen dvěma uživatelkami. 


Ubytování

Kapacita domova se zvláštním režimem jsou 2 ubytovací místa.

Ubytování je poskytováno v jednom dvoulůžkovém pokoji v přízemí bezbariérovém objektu pavilonu A. Součástí pokoje je samostatné WC a koupelna (sprchový kout, vč. umyvadla). 
Pavilon má vlastní prostornou centrální koupelnu s moderní elektrickou vanou a koupacím lůžkem pro zcela imobilní seniory.
Uživatelé si mohou pokoje dovybavit drobnými předměty ze svého majetku a televizí či rádiem. Pro podporu uživatelů v orientaci místem je pokoj opatřen signalizací oznamující opuštění pokoje. 


Stravování

Centrum sociálních služeb Jeseník disponuje vlastní plně vybavenou kuchyní a odborným personálem. Pro uživatele je připravována dietní strava šetřící, klasická strava, diabetická strava. Strava je přizpůsobena svým složením, množstvím a úpravou věku a zdravotnímu stavu uživatelů. Samozřejmostí je přizpůsobení hrubosti stravy možnostem uživatele.

O dietním stravování rozhoduje lékař po dohodě s uživatelem služby.

Strava je obyvatelům domova pro seniory podávána v prostorné prosklené jídelně 5 x denně, uživatelům s onemocněním cukrovkou 6 x denně. Někteří klienti se stravují v kuchyňkách na jednotlivých patrech, při zhoršení zdravotního stavu je jídlo doneseno na pokoj.

V jídelně a na odděleních jsou uživatelům k dispozici nápoje. Těm, kteří potřebují pomoc, poskytne nápoj službu konající ošetřovatelský personál.


Péče

Domov se zvláštním režimem Jeseník, poskytuje sociální služby dle zákona č. 108/2006Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů.


Veřejný závazek

Poslání

Zajištění potřebné péče s důrazem na individuální požadavky uživatele, jehož život ovlivňují projevy demence.


Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163